Zdroj údajov:
Rozpočtový informačný systém pre samosprávu,
aktualizované:
19.06.2026
Mesto Dubnica nad Váhom
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
Mesto Dubnica nad Váhom
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
Výkaz ziskov a strát
k 31.12.2025
Tlačová zostava:
XLSX <200KB
,
PDF <500KB
Generovať XLSX
|
Generovať PDF
Generovať XLSX
|
Generovať PDF
| Číslo účtu alebo skupiny | Výnosy, daň z príjmov a výsledok hospodárenia | Číslo riadku | 2025 | 2024 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavná činnosť | Podnikateľská činnosť | Spolu | ||||
| a | b | c | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 60 | Tržby za vlastné výkony a tovar (r. 067 až r. 069) | 66 | 1 600 461,35 | 2 730 427,43 | 4 330 888,78 | 3 658 588,05 |
| 601 | Tržby za vlastné výrobky | 67 | ||||
| 602 | Tržby z predaja služieb | 68 | 1 600 461,35 | 2 730 427,43 | 4 330 888,78 | 3 658 463,05 |
| 604 | Tržby za tovar, Výnosy z nehnuteľnosti na predaj | 69 | 125,00 | |||
| 61 | Zmena stavu vnútroorganizačných zásob (r. 071 až r. 074) | 70 | ||||
| 611 | Zmena stavu nedokončenej výroby | 71 | ||||
| 612 | Zmena stavu polotovarov | 72 | ||||
| 613 | Zmena stavu výrobkov | 73 | ||||
| 614 | Zmena stavu zvierat | 74 | ||||
| 62 | Aktivácia (r. 076 až r. 079) | 75 | 29 515,59 | 29 515,59 | 240,00 | |
| 621 | Aktivácia materiálu a tovaru | 76 | ||||
| 622 | Aktivácia vnútroorganizačných služieb | 77 | 1 440,00 | 1 440,00 | 240,00 | |
| 623 | Aktivácia dlhodobého nehmotného majetku | 78 | ||||
| 624 | Aktivácia dlhodobého hmotného majetku | 79 | 28 075,59 | 28 075,59 | ||
| 63 | Daňové a colné výnosy a výnosy z poplatkov (r. 081 až r. 083) | 80 | 13 718 280,49 | 13 718 280,49 | 15 176 992,15 | |
| 631 | Daňové a colné výnosy štátu | 81 | ||||
| 632 | Daňové výnosy samosprávy | 82 | 12 402 850,47 | 12 402 850,47 | 13 886 253,33 | |
| 633 | Výnosy z poplatkov | 83 | 1 315 430,02 | 1 315 430,02 | 1 290 738,82 | |
| 64 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti (r. 085 až r. 090) | 84 | 563 118,20 | 427 966,04 | 991 084,24 | 929 182,91 |
| 641 | Tržby z predaja dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku | 85 | 4 730,45 | 4 730,45 | 11 373,14 | |
| 642 | Tržby z predaja materiálu | 86 | ||||
| 644 | Zmluvné pokuty, penále a úroky z omeškania | 87 | ||||
| 645 | Ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania | 88 | 37 599,50 | 37 599,50 | 15 362,50 | |
| 646 | Výnosy z odpísaných pohľadávok | 89 | ||||
| 648 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti | 90 | 520 788,25 | 427 966,04 | 948 754,29 | 902 447,27 |
| 65 | Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti a finančnej činnosti a zúčtovanie časového rozlíšenia (r. 092 + r. 097 + r. 100) | 91 | 1 104 499,26 | 1 104 499,26 | 290 704,82 | |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti (r. 093 až r. 096) | 92 | 1 104 499,26 | 1 104 499,26 | 290 704,82 | ||
| 652 | Zúčtovanie zákonných rezerv z prevádzkovej činnosti | 93 | 10 438,54 | 10 438,54 | 11 253,19 | |
| 653 | Zúčtovanie ostatných rezerv z prevádzkovej činnosti | 94 | 25 499,10 | 25 499,10 | 131 145,32 | |
| 657 | Zúčtovanie zákonných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 95 | 88 822,44 | |||
| 658 | Zúčtovanie ostatných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 96 | 1 068 561,62 | 1 068 561,62 | 59 483,87 | |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z finančnej činnosti (r. 098 + r. 099) | 97 | |||||
| 654 | Zúčtovanie rezerv z finančnej činnosti | 98 | ||||
| 659 | Zúčtovanie opravných položiek z finančnej činnosti | 99 | ||||
| 655 | Zúčtovanie komplexných nákladov budúcich období | 100 | ||||
| 66 | Finančné výnosy (r. 102 až r. 110) | 101 | 285 733,42 | 350 217,16 | 635 950,58 | 833 031,67 |
| 661 | Tržby z predaja cenných papierov a podielov | 102 | ||||
| 662 | Úroky | 103 | 143 755,58 | 79,86 | 143 835,44 | 282 892,97 |
| 663 | Kurzové zisky | 104 | 8,31 | 8,31 | 4,28 | |
| 664 | Výnosy z precenenia cenných papierov | 105 | ||||
| 665 | Výnosy z dlhodobého finančného majetku | 106 | 141 893,62 | 141 893,62 | 257 615,64 | |
| 666 | Výnosy z krátkodobého finančného majetku | 107 | ||||
| 667 | Výnosy z derivátových operácií | 108 | ||||
| 668 | Ostatné finančné výnosy | 109 | 75,91 | 75,91 | 93,78 | |
| Podiel konsolidujúcej účtovnej jednotky na výsledku hospodárenia pridružených účtovných jednotiek verejnej správy | 110 | 350 137,30 | 350 137,30 | 292 425,00 | ||
| 67 | Mimoriadne výnosy (r. 112 až r. 115) | 111 | ||||
| 672 | Náhrady škôd | 112 | ||||
| 674 | Zúčtovanie rezerv | 113 | ||||
| 678 | Ostatné mimoriadne výnosy | 114 | ||||
| 679 | Zúčtovanie opravných položiek | 115 | ||||
| 68 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v štátnych rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách (r. 117 až r. 125) | 116 | ||||
| 681 | Výnosy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu | 117 | ||||
| 682 | Výnosy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu | 118 | ||||
| 683 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 119 | ||||
| 684 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 120 | ||||
| 685 | Výnosy z bežných transferov od Európskej únie | 121 | ||||
| 686 | Výnosy z kapitálových transferov od Európskej únie | 122 | ||||
| 687 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 123 | ||||
| 688 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 124 | ||||
| 689 | Výnosy z odvodu rozpočtových príjmov | 125 | ||||
| 69 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v obciach, vyšších územných celkoch a v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom (r. 127 až r. 135) | 126 | 13 134 631,77 | 13 134 631,77 | 10 197 092,64 | |
| 691 | Výnosy z bežných transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 127 | ||||
| 692 | Výnosy z kapitálových transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 128 | ||||
| 693 | Výnosy samosprávy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 129 | 11 876 013,97 | 11 876 013,97 | 9 253 341,32 | |
| 694 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 130 | 171 355,96 | 171 355,96 | 152 282,15 | |
| 695 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od Európskej únie | 131 | 299 046,74 | 299 046,74 | 119 498,78 | |
| 696 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od Európskej únie | 132 | 329 687,86 | 329 687,86 | 303 837,38 | |
| 697 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 133 | 79 587,70 | 79 587,70 | 18 613,58 | |
| 698 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 134 | 378 939,54 | 378 939,54 | 349 519,43 | |
| 699 | Výnosy samosprávy z odvodu rozpočtových príjmov | 135 | ||||
| Účtová trieda 6 súčet (r. 066 + r. 070 + r. 075 + r. 080 + r. 084 + r. 091 + r. 101 + r. 111 + r. 116 + r. 126) | 136 | 30 436 240,08 | 3 508 610,63 | 33 944 850,71 | 31 085 832,24 | |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením (r. 136 mínus r. 065) (+/-) | 137 | 630 194,95 | 356 590,88 | 986 785,83 | 346 650,61 | |
| 591 | Splatná daň z príjmov | 138 | 26 990,90 | 15,47 | 27 006,37 | 56 196,87 |
| 595 | Dodatočne platená daň z príjmov | 139 | ||||
| Výsledok hospodárenia po zdanení r. 137 mínus (r. 138, r. 139) (+/-) | 140 | 603 204,05 | 356 575,41 | 959 779,46 | 290 453,74 | |
| z toho: pripadajúci na podiely iných účtovných jednotiek | 141 | 350 137,30 | 350 137,30 | 292 425,00 | ||