Zdroj údajov:
Centrálny konsolidačný systém,
aktualizované:
23.03.2022
Žilinský samosprávny kraj
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
Žilinský samosprávny kraj
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
Výkaz ziskov a strát
k 31.12.2020
Tlačová zostava:
XLSX <200KB
,
PDF <500KB
Generovať XLSX
|
Generovať PDF
Generovať XLSX
|
Generovať PDF
| Číslo účtu alebo skupiny | Výnosy, daň z príjmov a výsledok hospodárenia | Číslo riadku | 2020 | 2019 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavná činnosť | Podnikateľská činnosť | Spolu | ||||
| a | b | c | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 60 | Tržby za vlastné výkony a tovar (r. 067 až r. 069) | 66 | 100 344 144,36 | 8 225 918,97 | 108 570 063,33 | 107 704 093,15 |
| 601 | Tržby za vlastné výrobky | 67 | 30 271,39 | 30 271,39 | 48 524,77 | |
| 602 | Tržby z predaja služieb | 68 | 100 074 537,05 | 5 884 852,65 | 105 959 389,70 | 104 381 159,61 |
| 604 | Tržby za tovar, Výnosy z nehnuteľnosti na predaj | 69 | 239 335,92 | 2 341 066,32 | 2 580 402,24 | 3 274 408,77 |
| 61 | Zmena stavu vnútroorganizačných zásob (r. 071 až r. 074) | 70 | 224,17 | 224,17 | -82,38 | |
| 611 | Zmena stavu nedokončenej výroby | 71 | -114,19 | |||
| 612 | Zmena stavu polotovarov | 72 | ||||
| 613 | Zmena stavu výrobkov | 73 | -0,83 | -0,83 | 31,81 | |
| 614 | Zmena stavu zvierat | 74 | 225,00 | 225,00 | ||
| 62 | Aktivácia (r. 076 až r. 079) | 75 | 1 915 342,40 | 1 915 342,40 | 2 161 994,22 | |
| 621 | Aktivácia materiálu a tovaru | 76 | 1 651 937,85 | 1 651 937,85 | 1 850 844,69 | |
| 622 | Aktivácia vnútroorganizačných služieb | 77 | 206 856,22 | 206 856,22 | 263 286,16 | |
| 623 | Aktivácia dlhodobého nehmotného majetku | 78 | ||||
| 624 | Aktivácia dlhodobého hmotného majetku | 79 | 56 548,33 | 56 548,33 | 47 863,37 | |
| 63 | Daňové a colné výnosy a výnosy z poplatkov (r. 081 až r. 083) | 80 | 118 011 095,32 | 118 011 095,32 | 118 953 491,44 | |
| 631 | Daňové a colné výnosy štátu | 81 | ||||
| 632 | Daňové výnosy samosprávy | 82 | 117 977 160,86 | 117 977 160,86 | 118 921 236,05 | |
| 633 | Výnosy z poplatkov | 83 | 33 934,46 | 33 934,46 | 32 255,39 | |
| 64 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti (r. 085 až r. 090) | 84 | 4 942 434,36 | 104 558,06 | 5 046 992,42 | 11 522 941,19 |
| 641 | Tržby z predaja dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku | 85 | 402 163,80 | 402 163,80 | 75 855,15 | |
| 642 | Tržby z predaja materiálu | 86 | 137 037,60 | 137 037,60 | 143 247,15 | |
| 644 | Zmluvné pokuty, penále a úroky z omeškania | 87 | 32 371,13 | 32 371,13 | 186,50 | |
| 645 | Ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania | 88 | 28 802,91 | 15,00 | 28 817,91 | 43 781,53 |
| 646 | Výnosy z odpísaných pohľadávok | 89 | ||||
| 648 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti | 90 | 4 342 058,92 | 104 543,06 | 4 446 601,98 | 11 259 870,86 |
| 65 | Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti a finančnej činnosti a zúčtovanie časového rozlíšenia (r. 092 + r. 097 + r. 100) | 91 | 2 723 894,67 | 6 874,06 | 2 730 768,73 | 3 475 878,46 |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti (r. 093 až r. 096) | 92 | 2 723 894,67 | 6 874,06 | 2 730 768,73 | 3 475 878,46 | |
| 652 | Zúčtovanie zákonných rezerv z prevádzkovej činnosti | 93 | 2 562,53 | 2 562,53 | 2 139,60 | |
| 653 | Zúčtovanie ostatných rezerv z prevádzkovej činnosti | 94 | 1 750 304,45 | 2 908,93 | 1 753 213,38 | 3 319 209,74 |
| 657 | Zúčtovanie zákonných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 95 | 1 402,60 | 1 402,60 | 350,00 | |
| 658 | Zúčtovanie ostatných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 96 | 973 590,22 | 973 590,22 | 154 179,12 | |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z finančnej činnosti (r. 098 + r. 099) | 97 | |||||
| 654 | Zúčtovanie rezerv z finančnej činnosti | 98 | ||||
| 659 | Zúčtovanie opravných položiek z finančnej činnosti | 99 | ||||
| 655 | Zúčtovanie komplexných nákladov budúcich období | 100 | ||||
| 66 | Finančné výnosy (r. 102 až r. 110) | 101 | 167 277,98 | 53 668,79 | 220 946,77 | 297 159,25 |
| 661 | Tržby z predaja cenných papierov a podielov | 102 | ||||
| 662 | Úroky | 103 | 7 934,38 | 6,93 | 7 941,31 | 5 647,26 |
| 663 | Kurzové zisky | 104 | 378,26 | 378,26 | 21,11 | |
| 664 | Výnosy z precenenia cenných papierov | 105 | ||||
| 665 | Výnosy z dlhodobého finančného majetku | 106 | ||||
| 666 | Výnosy z krátkodobého finančného majetku | 107 | ||||
| 667 | Výnosy z derivátových operácií | 108 | ||||
| 668 | Ostatné finančné výnosy | 109 | 158 965,34 | 53 661,86 | 212 627,20 | 291 490,88 |
| Podiel konsolidujúcej účtovnej jednotky na výsledku hospodárenia pridružených účtovných jednotiek verejnej správy | 110 | |||||
| 67 | Mimoriadne výnosy (r. 112 až r. 115) | 111 | 3 008,39 | 3 008,39 | 32 288,31 | |
| 672 | Náhrady škôd | 112 | 3 008,39 | 3 008,39 | 12 735,57 | |
| 674 | Zúčtovanie rezerv | 113 | ||||
| 678 | Ostatné mimoriadne výnosy | 114 | 19 552,74 | |||
| 679 | Zúčtovanie opravných položiek | 115 | ||||
| 68 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v štátnych rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách (r. 117 až r. 125) | 116 | ||||
| 681 | Výnosy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu | 117 | ||||
| 682 | Výnosy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu | 118 | ||||
| 683 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 119 | ||||
| 684 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 120 | ||||
| 685 | Výnosy z bežných transferov od Európskej únie | 121 | ||||
| 686 | Výnosy z kapitálových transferov od Európskej únie | 122 | ||||
| 687 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 123 | ||||
| 688 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 124 | ||||
| 689 | Výnosy z odvodu rozpočtových príjmov | 125 | ||||
| 69 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v obciach, vyšších územných celkoch a v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom (r. 127 až r. 135) | 126 | 87 465 383,63 | 657 737,82 | 88 123 121,45 | 74 593 832,45 |
| 691 | Výnosy z bežných transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 127 | ||||
| 692 | Výnosy z kapitálových transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 128 | ||||
| 693 | Výnosy samosprávy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 129 | 82 553 107,80 | 349 683,61 | 82 902 791,41 | 69 433 792,92 |
| 694 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 130 | 3 352 410,28 | 308 054,21 | 3 660 464,49 | 3 367 819,79 |
| 695 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od Európskej únie | 131 | 282 561,59 | 282 561,59 | 754 265,10 | |
| 696 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od Európskej únie | 132 | 127 621,83 | 127 621,83 | 90 211,86 | |
| 697 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 133 | 683 652,32 | 683 652,32 | 661 741,02 | |
| 698 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 134 | 466 029,81 | 466 029,81 | 286 001,76 | |
| 699 | Výnosy samosprávy z odvodu rozpočtových príjmov | 135 | ||||
| Účtová trieda 6 súčet (r. 066 + r. 070 + r. 075 + r. 080 + r. 084 + r. 091 + r. 101 + r. 111 + r. 116 + r. 126) | 136 | 315 572 805,28 | 9 048 757,70 | 324 621 562,98 | 318 741 596,09 | |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením (r. 136 mínus r. 065) (+/-) | 137 | 1 739 650,54 | -374 249,11 | 1 365 401,43 | 18 440 309,85 | |
| 591 | Splatná daň z príjmov | 138 | 40 030,98 | 51 967,54 | 91 998,52 | 150 080,27 |
| 595 | Dodatočne platená daň z príjmov | 139 | 295,88 | 295,88 | 251,03 | |
| Výsledok hospodárenia po zdanení r. 137 mínus (r. 138, r. 139) (+/-) | 140 | 1 699 619,56 | -426 512,53 | 1 273 107,03 | 18 289 978,55 | |
| z toho: pripadajúci na podiely iných účtovných jednotiek | 141 | 9 606,03 | 9 606,03 | -368,84 | ||