Zdroj údajov:
Centrálny konsolidačný systém,
aktualizované:
31.08.2023
Žilinský samosprávny kraj
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
Žilinský samosprávny kraj
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
| Číslo účtu alebo skupiny | Výnosy, daň z príjmov a výsledok hospodárenia | Číslo riadku | 2022 | 2021 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavná činnosť | Podnikateľská činnosť | Spolu | ||||
| a | b | c | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 60 | Tržby za vlastné výkony a tovar (r. 067 až r. 069) | 66 | 125 518 987,10 | 9 665 633,89 | 135 184 620,99 | 121 799 086,48 |
| 601 | Tržby za vlastné výrobky | 67 | 178 528,14 | 178 528,14 | 47 041,54 | |
| 602 | Tržby z predaja služieb | 68 | 124 844 467,78 | 6 690 096,88 | 131 534 564,66 | 118 911 434,80 |
| 604 | Tržby za tovar, Výnosy z nehnuteľnosti na predaj | 69 | 495 991,18 | 2 975 537,01 | 3 471 528,19 | 2 840 610,14 |
| 61 | Zmena stavu vnútroorganizačných zásob (r. 071 až r. 074) | 70 | -9 200,24 | -9 200,24 | -77,05 | |
| 611 | Zmena stavu nedokončenej výroby | 71 | -8 974,93 | -8 974,93 | ||
| 612 | Zmena stavu polotovarov | 72 | ||||
| 613 | Zmena stavu výrobkov | 73 | -225,31 | -225,31 | -77,05 | |
| 614 | Zmena stavu zvierat | 74 | ||||
| 62 | Aktivácia (r. 076 až r. 079) | 75 | 2 239 972,49 | 2 239 972,49 | 2 072 193,99 | |
| 621 | Aktivácia materiálu a tovaru | 76 | 1 784 017,82 | 1 784 017,82 | 1 850 265,73 | |
| 622 | Aktivácia vnútroorganizačných služieb | 77 | 274 846,66 | 274 846,66 | 221 928,26 | |
| 623 | Aktivácia dlhodobého nehmotného majetku | 78 | ||||
| 624 | Aktivácia dlhodobého hmotného majetku | 79 | 181 108,01 | 181 108,01 | ||
| 63 | Daňové a colné výnosy a výnosy z poplatkov (r. 081 až r. 083) | 80 | 134 656 345,14 | 134 656 345,14 | 122 668 465,61 | |
| 631 | Daňové a colné výnosy štátu | 81 | ||||
| 632 | Daňové výnosy samosprávy | 82 | 134 616 767,22 | 134 616 767,22 | 122 625 768,11 | |
| 633 | Výnosy z poplatkov | 83 | 39 577,92 | 39 577,92 | 42 697,50 | |
| 64 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti (r. 085 až r. 090) | 84 | 8 795 688,27 | 301 553,13 | 9 097 241,40 | 5 768 209,50 |
| 641 | Tržby z predaja dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku | 85 | 4 776 922,47 | 31 666,67 | 4 808 589,14 | 819 705,03 |
| 642 | Tržby z predaja materiálu | 86 | 105 544,23 | 105 544,23 | 112 627,46 | |
| 644 | Zmluvné pokuty, penále a úroky z omeškania | 87 | 1 209,97 | 1 209,97 | 1 678,75 | |
| 645 | Ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania | 88 | 13 941,49 | 13 941,49 | 4 125,78 | |
| 646 | Výnosy z odpísaných pohľadávok | 89 | ||||
| 648 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti | 90 | 3 898 070,11 | 269 886,46 | 4 167 956,57 | 4 830 072,48 |
| 65 | Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti a finančnej činnosti a zúčtovanie časového rozlíšenia (r. 092 + r. 097 + r. 100) | 91 | 4 227 264,93 | 4 785,39 | 4 232 050,32 | 3 110 862,19 |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti (r. 093 až r. 096) | 92 | 4 189 194,93 | 4 785,39 | 4 193 980,32 | 3 110 862,19 | |
| 652 | Zúčtovanie zákonných rezerv z prevádzkovej činnosti | 93 | 4 416,19 | 4 416,19 | 5 439,57 | |
| 653 | Zúčtovanie ostatných rezerv z prevádzkovej činnosti | 94 | 3 014 649,40 | 3 014 649,40 | 2 804 758,43 | |
| 657 | Zúčtovanie zákonných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 95 | 369,20 | 369,20 | 9 699,15 | |
| 658 | Zúčtovanie ostatných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 96 | 1 174 545,53 | 1 174 545,53 | 290 965,04 | |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z finančnej činnosti (r. 098 + r. 099) | 97 | 38 070,00 | 38 070,00 | |||
| 654 | Zúčtovanie rezerv z finančnej činnosti | 98 | ||||
| 659 | Zúčtovanie opravných položiek z finančnej činnosti | 99 | 38 070,00 | 38 070,00 | ||
| 655 | Zúčtovanie komplexných nákladov budúcich období | 100 | ||||
| 66 | Finančné výnosy (r. 102 až r. 110) | 101 | 180 430,55 | 64 106,66 | 244 537,21 | 239 522,56 |
| 661 | Tržby z predaja cenných papierov a podielov | 102 | 25 403,38 | 25 403,38 | ||
| 662 | Úroky | 103 | 0,74 | 0,74 | 2 647,22 | |
| 663 | Kurzové zisky | 104 | 95,45 | 0,64 | 96,09 | 7,86 |
| 664 | Výnosy z precenenia cenných papierov | 105 | ||||
| 665 | Výnosy z dlhodobého finančného majetku | 106 | ||||
| 666 | Výnosy z krátkodobého finančného majetku | 107 | ||||
| 667 | Výnosy z derivátových operácií | 108 | ||||
| 668 | Ostatné finančné výnosy | 109 | 154 930,98 | 64 106,02 | 219 037,00 | 236 867,48 |
| Podiel konsolidujúcej účtovnej jednotky na výsledku hospodárenia pridružených účtovných jednotiek verejnej správy | 110 | |||||
| 67 | Mimoriadne výnosy (r. 112 až r. 115) | 111 | 923,10 | |||
| 672 | Náhrady škôd | 112 | ||||
| 674 | Zúčtovanie rezerv | 113 | ||||
| 678 | Ostatné mimoriadne výnosy | 114 | 923,10 | |||
| 679 | Zúčtovanie opravných položiek | 115 | ||||
| 68 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v štátnych rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách (r. 117 až r. 125) | 116 | ||||
| 681 | Výnosy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu | 117 | ||||
| 682 | Výnosy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu | 118 | ||||
| 683 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 119 | ||||
| 684 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 120 | ||||
| 685 | Výnosy z bežných transferov od Európskej únie | 121 | ||||
| 686 | Výnosy z kapitálových transferov od Európskej únie | 122 | ||||
| 687 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 123 | ||||
| 688 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 124 | ||||
| 689 | Výnosy z odvodu rozpočtových príjmov | 125 | ||||
| 69 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v obciach, vyšších územných celkoch a v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom (r. 127 až r. 135) | 126 | 103 303 748,05 | 838 402,42 | 104 142 150,47 | 101 026 053,55 |
| 691 | Výnosy z bežných transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 127 | ||||
| 692 | Výnosy z kapitálových transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 128 | ||||
| 693 | Výnosy samosprávy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 129 | 95 762 675,23 | 552 757,01 | 96 315 432,24 | 95 094 504,87 |
| 694 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 130 | 3 944 374,77 | 285 645,41 | 4 230 020,18 | 3 819 951,67 |
| 695 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od Európskej únie | 131 | 1 758 000,70 | 1 758 000,70 | 561 180,13 | |
| 696 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od Európskej únie | 132 | 293 636,92 | 293 636,92 | 207 526,51 | |
| 697 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 133 | 1 258 471,48 | 1 258 471,48 | 1 071 420,17 | |
| 698 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 134 | 286 588,95 | 286 588,95 | 271 470,20 | |
| 699 | Výnosy samosprávy z odvodu rozpočtových príjmov | 135 | ||||
| Účtová trieda 6 súčet (r. 066 + r. 070 + r. 075 + r. 080 + r. 084 + r. 091 + r. 101 + r. 111 + r. 116 + r. 126) | 136 | 378 913 236,29 | 10 874 481,49 | 389 787 717,78 | 356 685 239,93 | |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením (r. 136 mínus r. 065) (+/-) | 137 | 11 417 791,17 | -403 401,34 | 11 014 389,83 | 2 499 104,54 | |
| 591 | Splatná daň z príjmov | 138 | 43 456,83 | 71 278,42 | 114 735,25 | 75 791,35 |
| 595 | Dodatočne platená daň z príjmov | 139 | 384,54 | 30,08 | 414,62 | 1 673,78 |
| Výsledok hospodárenia po zdanení r. 137 mínus (r. 138, r. 139) (+/-) | 140 | 11 373 949,80 | -474 709,84 | 10 899 239,96 | 2 421 639,41 | |
| z toho: pripadajúci na podiely iných účtovných jednotiek | 141 | -3 977,13 | -3 977,13 | -45 529,64 | ||