Zdroj údajov:
Rozpočtový informačný systém pre samosprávu,
aktualizované:
20.06.2025
Mesto Dubnica nad Váhom
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
Mesto Dubnica nad Váhom
Kons VZaS UJ VS Úč 2-01
Výkaz ziskov a strát
k 31.12.2024
Tlačová zostava:
XLSX <200KB
,
PDF <500KB
Generovať XLSX
|
Generovať PDF
Generovať XLSX
|
Generovať PDF
| Číslo účtu alebo skupiny | Výnosy, daň z príjmov a výsledok hospodárenia | Číslo riadku | 2024 | 2023 | ||
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavná činnosť | Podnikateľská činnosť | Spolu | ||||
| a | b | c | 1 | 2 | 3 | 4 |
| 60 | Tržby za vlastné výkony a tovar (r. 067 až r. 069) | 66 | 1 167 047,23 | 2 491 540,82 | 3 658 588,05 | 3 518 277,11 |
| 601 | Tržby za vlastné výrobky | 67 | ||||
| 602 | Tržby z predaja služieb | 68 | 1 167 047,23 | 2 491 415,82 | 3 658 463,05 | 3 518 277,11 |
| 604 | Tržby za tovar, Výnosy z nehnuteľnosti na predaj | 69 | 125,00 | 125,00 | ||
| 61 | Zmena stavu vnútroorganizačných zásob (r. 071 až r. 074) | 70 | ||||
| 611 | Zmena stavu nedokončenej výroby | 71 | ||||
| 612 | Zmena stavu polotovarov | 72 | ||||
| 613 | Zmena stavu výrobkov | 73 | ||||
| 614 | Zmena stavu zvierat | 74 | ||||
| 62 | Aktivácia (r. 076 až r. 079) | 75 | 240,00 | 240,00 | ||
| 621 | Aktivácia materiálu a tovaru | 76 | ||||
| 622 | Aktivácia vnútroorganizačných služieb | 77 | 240,00 | 240,00 | ||
| 623 | Aktivácia dlhodobého nehmotného majetku | 78 | ||||
| 624 | Aktivácia dlhodobého hmotného majetku | 79 | ||||
| 63 | Daňové a colné výnosy a výnosy z poplatkov (r. 081 až r. 083) | 80 | 15 176 992,15 | 15 176 992,15 | 15 073 301,36 | |
| 631 | Daňové a colné výnosy štátu | 81 | ||||
| 632 | Daňové výnosy samosprávy | 82 | 13 886 253,33 | 13 886 253,33 | 13 627 269,33 | |
| 633 | Výnosy z poplatkov | 83 | 1 290 738,82 | 1 290 738,82 | 1 446 032,03 | |
| 64 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti (r. 085 až r. 090) | 84 | 490 069,45 | 439 113,46 | 929 182,91 | 2 192 742,08 |
| 641 | Tržby z predaja dlhodobého nehmotného majetku a dlhodobého hmotného majetku | 85 | 6 389,14 | 4 984,00 | 11 373,14 | 162 603,63 |
| 642 | Tržby z predaja materiálu | 86 | ||||
| 644 | Zmluvné pokuty, penále a úroky z omeškania | 87 | ||||
| 645 | Ostatné pokuty, penále a úroky z omeškania | 88 | 15 362,50 | 15 362,50 | 17 016,00 | |
| 646 | Výnosy z odpísaných pohľadávok | 89 | ||||
| 648 | Ostatné výnosy z prevádzkovej činnosti | 90 | 468 317,81 | 434 129,46 | 902 447,27 | 2 013 122,45 |
| 65 | Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti a finančnej činnosti a zúčtovanie časového rozlíšenia (r. 092 + r. 097 + r. 100) | 91 | 290 704,82 | 290 704,82 | 231 384,67 | |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z prevádzkovej činnosti (r. 093 až r. 096) | 92 | 290 704,82 | 290 704,82 | 231 384,67 | ||
| 652 | Zúčtovanie zákonných rezerv z prevádzkovej činnosti | 93 | 11 253,19 | 11 253,19 | 6 843,60 | |
| 653 | Zúčtovanie ostatných rezerv z prevádzkovej činnosti | 94 | 131 145,32 | 131 145,32 | 73 098,20 | |
| 657 | Zúčtovanie zákonných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 95 | 88 822,44 | 88 822,44 | 140,20 | |
| 658 | Zúčtovanie ostatných opravných položiek z prevádzkovej činnosti | 96 | 59 483,87 | 59 483,87 | 151 302,67 | |
| Zúčtovanie rezerv a opravných položiek z finančnej činnosti (r. 098 + r. 099) | 97 | |||||
| 654 | Zúčtovanie rezerv z finančnej činnosti | 98 | ||||
| 659 | Zúčtovanie opravných položiek z finančnej činnosti | 99 | ||||
| 655 | Zúčtovanie komplexných nákladov budúcich období | 100 | ||||
| 66 | Finančné výnosy (r. 102 až r. 110) | 101 | 539 821,70 | 293 209,97 | 833 031,67 | 482 227,33 |
| 661 | Tržby z predaja cenných papierov a podielov | 102 | ||||
| 662 | Úroky | 103 | 282 108,00 | 784,97 | 282 892,97 | 211 482,93 |
| 663 | Kurzové zisky | 104 | 4,28 | 4,28 | ||
| 664 | Výnosy z precenenia cenných papierov | 105 | ||||
| 665 | Výnosy z dlhodobého finančného majetku | 106 | 257 615,64 | 257 615,64 | 1 962,00 | |
| 666 | Výnosy z krátkodobého finančného majetku | 107 | ||||
| 667 | Výnosy z derivátových operácií | 108 | ||||
| 668 | Ostatné finančné výnosy | 109 | 93,78 | 93,78 | 103,50 | |
| Podiel konsolidujúcej účtovnej jednotky na výsledku hospodárenia pridružených účtovných jednotiek verejnej správy | 110 | 292 425,00 | 292 425,00 | 268 678,90 | ||
| 67 | Mimoriadne výnosy (r. 112 až r. 115) | 111 | ||||
| 672 | Náhrady škôd | 112 | ||||
| 674 | Zúčtovanie rezerv | 113 | ||||
| 678 | Ostatné mimoriadne výnosy | 114 | ||||
| 679 | Zúčtovanie opravných položiek | 115 | ||||
| 68 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v štátnych rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách (r. 117 až r. 125) | 116 | ||||
| 681 | Výnosy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu | 117 | ||||
| 682 | Výnosy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu | 118 | ||||
| 683 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 119 | ||||
| 684 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov verejnej správy | 120 | ||||
| 685 | Výnosy z bežných transferov od Európskej únie | 121 | ||||
| 686 | Výnosy z kapitálových transferov od Európskej únie | 122 | ||||
| 687 | Výnosy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 123 | ||||
| 688 | Výnosy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 124 | ||||
| 689 | Výnosy z odvodu rozpočtových príjmov | 125 | ||||
| 69 | Výnosy z transferov a rozpočtových príjmov v obciach, vyšších územných celkoch a v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom (r. 127 až r. 135) | 126 | 10 197 092,64 | 10 197 092,64 | 9 219 260,52 | |
| 691 | Výnosy z bežných transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 127 | ||||
| 692 | Výnosy z kapitálových transferov z rozpočtu obce alebo z rozpočtu vyššieho územného celku v rozpočtových organizáciách a príspevkových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom | 128 | ||||
| 693 | Výnosy samosprávy z bežných transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 129 | 9 253 341,32 | 9 253 341,32 | 8 229 334,76 | |
| 694 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov zo štátneho rozpočtu a od iných subjektov verejnej správy | 130 | 152 282,15 | 152 282,15 | 139 104,06 | |
| 695 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od Európskej únie | 131 | 119 498,78 | 119 498,78 | 150 639,06 | |
| 696 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od Európskej únie | 132 | 303 837,38 | 303 837,38 | 299 791,61 | |
| 697 | Výnosy samosprávy z bežných transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 133 | 18 613,58 | 18 613,58 | 11 503,70 | |
| 698 | Výnosy samosprávy z kapitálových transferov od ostatných subjektov mimo verejnej správy | 134 | 349 519,43 | 349 519,43 | 388 887,33 | |
| 699 | Výnosy samosprávy z odvodu rozpočtových príjmov | 135 | ||||
| Účtová trieda 6 súčet (r. 066 + r. 070 + r. 075 + r. 080 + r. 084 + r. 091 + r. 101 + r. 111 + r. 116 + r. 126) | 136 | 27 861 967,99 | 3 223 864,25 | 31 085 832,24 | 30 717 193,07 | |
| Výsledok hospodárenia pred zdanením (r. 136 mínus r. 065) (+/-) | 137 | 51 058,25 | 295 592,36 | 346 650,61 | 2 242 948,04 | |
| 591 | Splatná daň z príjmov | 138 | 56 056,07 | 140,80 | 56 196,87 | 40 202,88 |
| 595 | Dodatočne platená daň z príjmov | 139 | -11 327,45 | |||
| Výsledok hospodárenia po zdanení r. 137 mínus (r. 138, r. 139) (+/-) | 140 | -4 997,82 | 295 451,56 | 290 453,74 | 2 214 072,61 | |
| z toho: pripadajúci na podiely iných účtovných jednotiek | 141 | 292 425,00 | 292 425,00 | 268 678,90 | ||